Przełomowy system PET/TK w Polsce (GE Healthcare).

Jest to Omni Legend, czyli pierwszy system stworzony na cyfrowej platformie PET/TK, wykorzystujący detektor cyfrowy BGO (dGBO) o rozmiarze kryształu, który zapewnia ponad dwukrotnie większą czułość niż poprzednie skanery cyfrowe. Umożliwia to skrócenie całkowitego czasu skanowania i większą wykrywalność małych zmian w ramach obrazowania. 

Możliwości teranostyczne systemu i zdolność do obrazowania znaczników o krótkiej żywotności, jak również zaimplementowane protokoły do akwizycji dynamicznej, umożliwiają lekarzom uzyskanie większej ilości szczegółów w zakresie procedur onkologicznych, kardiologicznych i neurologicznych. 

System pomaga pracownikom ochrony zdrowia, oferując zbiór intuicyjnych rozwiązań udoskonalonych o sztuczną inteligencję (AI) w zakresie organizacji pracy, w tym rozwiązanie Precision DL do przetwarzania obrazów PET/TK z wykorzystaniem głębokiego uczenia, a także opartą na algorytmach sztucznej inteligencji kamerę do automatycznego pozycjonowania pacjenta. Dodatkowo pozwala na krótszy o 50 proc. czas skanowania. Nowe oprogramowanie dostępne w ramach systemu (Precision DL) zapewnia wyższą jakość obrazu, poprawiając stosunek kontrastu do szumu czy możliwość odzyskiwania kontrastu.

https://www.rynekzdrowia.pl/Radiologia/Przelomowy-system-diagnostyczny-dostepny-w-Polsce-Badania-od-30-grudnia,240748,25.html


Follow Us

hello@radiopeiron.com