GE przedstawiła nowy skaner PET/MR na targach SNMMI 2023

Firma GE HealthCare zaprezentowała nowy wysokiej klasy skaner PET/MR na dorocznej konferencji Towarzystwa Medycyny Nuklearnej i Obrazowania Molekularnego (SNMMI) w Chicago (26 czerwca 2023 roku).

Nowy skaner – o nazwie Signa PET/MR Air – został wyposażony w firmowe technologie AIR, w tym cewki AIR, które poprawiają komfort pacjenta; AIR Recon DL do poprawy jakości obrazu MR opartego na głębokim uczeniu się i skrócenia czasu skanowania nawet o 50%; oraz oprogramowanie MortionFree Brain do łagodzenia degradacji obrazu PET związanej z ruchem, według dostawcy.

Podobnie jak w przypadku pierwszego skanera Signa PET/MR, firma GE HealthCare podkreśla możliwości systemu w zakresie czasu (TOF), które zdaniem firmy mogą pomóc klinicystom we wczesnej diagnostyce, ocenie postępu choroby i wykrywaniu działań niepożądanych w pacjentów z chorobą Alzheimera.

Sprzedawca omawia również narzędzie Signa PET/MR Air do wykrywania i określania stopnia zaawansowania raka prostaty, a także pomaga w selekcji pacjentów do późniejszej terapii ukierunkowanej na antygen błonowy specyficzny dla prostaty (PSMA).

W innych prezentacjach SNMMI 2023 firma GE HealthCare podkreśla swoje technologie wspierające teranostykę, a także dodatkowe aplikacje oparte na sztucznej inteligencji, takie jak Precision DL, która niedawno uzyskała zezwolenie amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Ponadto GE HealthCare poinformowało, że prowadzi badanie kliniczne fazy I radiofarmaceutyku PET zawierającego fluor-18 ukierunkowanego na CD8, który ulega ekspresji na limfocytach T CD8+, które zwalczają raka.


Follow Us

hello@radiopeiron.com