Aparat RTG ze sztuczną inteligencją

Aparat stanął w Szpitalu w Gliwicach i jest wyposażony w kamerę 3D, umożliwiającą precyzyjne pozycjonowanie chorego względem krawędzi detektora urządzenia. „Dzięki temu w sposób bardzo dokładny, chciałoby się powiedzieć – doskonały, prześwietlamy konkretne fragmenty ciała” – wyjaśnił szef gliwickiej placówki.

Dzięki systemowi inteligentnego zarządzania procesem badania technicy na bieżąco otrzymują informacje pozwalające na wykonanie prześwietlenia w sposób najbardziej precyzyjny. W efekcie uzyskany obraz jest lepszej jakości, bo do minimum spada ryzyko konieczności powtórzenia badania.

Dzięki detektorom cyfrowym wysokiej rozdzielczości oraz wyjątkowej efektywności dawki uzyskujemy obrazy RTG o dużej ostrości. Przybliża nas to do realizacji najważniejszego celu: najlepszego możliwego leczenia chorych wymagających prześwietlenia konkretnego fragmentu ciała, np. z uwagi na schorzenia płuc, kości czy serca – podkreślił prezes gliwickiego szpitala.

https://www.rynekzdrowia.pl/Aparatura-i-wyposazenie/Szpital-otrzymal-aparat-RTG-ze-sztuczna-inteligencja-To-pierwszy-taki-sprzet-w-Polsce,240706,5.html


Follow Us

hello@radiopeiron.com